Lumpenliberalizm, układ, pakt stabilizacyjny, antypisizm

LUMPENLIBERALIZM – mianem tego pogardliwego pojęcia określono tych działaczy, wywodzących się z obozu solidarnościowego, którzy porozumieli się z lewicą postkomunistyczną.

UKłAD – pojęcie o b. szerokim zakresie, bliżej niezidentyfikowana grupa osób, która szkodzi i uniemożliwia PIS -owi rządzenie Polską,”układ” oznacza coś negatywnego, coś, co blokuje zmiany, które chce wprowadzić PIS, należy go zburzyć,zniszczyć, by zbudować IV RP, ma wiele postaci,jest obecny wszędzie, trudno się z nim rozprawić.

PAKT STABILIZACYJNY – umowa koalicyjna podpisana w lutym 2006 przez PIS, Samoobronę i LPR, nazwa wskazuje na to, że sygnatariusze stoją na straży stabilizacji, wszyscy poza paktem automatycznie są uznani za stabilizatorów.

ANTYPISIZM – (użyte przez J. Kaczyńskiego), oznacza wszelkie działania skierowane przeciwko polityce PIS – u. Zjawisko polityczne wymierzone przciwko PiS.Za „antypisizmem” stoją wrogowie partii rządzącej, obrońcy III RP.

Monika

Wpis “Lumpenliberalizm, układ, pakt stabilizacyjny, antypisizm” skomentowano 3 razy

  1. Marius pisze:

    Czy w definicji wyrazenia PAKT STABILIZACYJNY chcialas powiedziec, ze wszyscy stojacy poza paktem sa uznani za destabilizatorow?

  2. Marius pisze:

    Moim zdaniem wyrazenie PAKT STABILIZACYJNY jest bardzo adekwatne. Przeciez sygnotariusze tego paktu ustabilizowali swoja pozycje wzgledem koryta!

  3. Marek Krol pisze:

    PAKT STABILIZACYJNY absolutnie nie nadaje sie na antyslowo. Jest to bardzo adekwatne powiedzeniem poniewaz ustabilizowal on pozycje koalicji w stosunku do zloba.

Dodaj komentarz