Tanie państwo, sexafera, moherowa koalicja, włoszczowa, zero tolerancji, łże-elita

Witam,

Przesyłam moje propozycje anty-słów, które są już w użyciu potocznym bardzo powszechne. Wszystkie z tych wyrazów były, są i będą skutecznym środkiem do odwracania uwagi od tego , co naprawdę we współczesnej Polsce istotne, i mają nasuwać Nam odbiorcom owych komunikatów poczucie niezwykłości lub tez dziwności chwil. Proponuje nawet wydanie specjalnego słownika IV RP- będzie doskonałym materiałem dla przyszłych pokoleń językoznawców, studentów, nauczycieli- o ile oczywiście nie zostanie usunięty z kanonu;). Przedstawiam moje propozycje:

1. TANIE PAŃSTWO – slogan, w towarzystwie którego najsłynniejsze bliźniaki rozpoczynały swoje rządy. W konsekwencji mamy najdroższego prezydenta i parokrotny wzrost wydatków przeznaczonych na administrację rządową.

2. TINKY WINKY I SEXAFERA – dwa prowokacyjnie i szokująco brzmiące hasła, dzięki którym nasza ojczyzna została rozsławiona na cały świat, a może i dalej. O owych zjawiskach pisano w najdalszych zakątkach świata- Nowej Zelandii ,na Jamajce i Sumatrze. Polskie siły decyzyjne przejmują chyba motto znanych gwiazd : Nie ważne ,co piszą ,byle pisali?

3. MOHEROWA KOALICJA – koalicja zawartą pod egidą i z blogosławieństwem Ojca Tadeusza Rydzyka, w monopolu fleszy telewizji Trwam, której wierne grono widzów stanowią starsze panie w okryciach głowy wykonanych z moheru ( przeciwieństwa aksamitnych kapeluszy)

4. WŁOSZCZOWA – olbrzymie, liczące ponad 10 tysięcy mieszkańców, miasto powiatowe w województwie świętokrzyskim, które dzięki przychylności i dobremu sercu obecnego wicepremiera Przemysława Gosiewskiego, otrzymało w październiku 2006 roku, wspaniały prezent- ekspresowe połączenie kolejowe z Warszawą i Krakowem. Jak donoszą media ze stacji tej korzysta aż kilka osób. Ale czy to ważne? Liczy się dobre imię patrona- darczyńcy owej stacji.

5. ZERO TOLERANCJI – dwa wykluczające sie słowa, ale czego można się spodziewać po wypowiedziach Romana Giertycha. Błąd językowy zwany pleonazem ,czy może semantyczne nadużycie??

6. ŁŻE-ELITA, WYKSZTAŁCIUCHY- synonimy, wypowiadane na zmianę przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę-ostatnich sprawiedliwych reprezentantów etosu inteligenta. Sformułowaniami tymi charakteryzuje się środowiska ludzi wykształconych, nie sympatyzujących z obecnym rządem oraz przedstawicieli środowisk akademickich , którzy odmówili złożenia oświadczeń lustracyjnych.

Oto moje propozycje, w planach mam jeszcze przesłanie następnych. Serdecznie pozdrawiam.

Klaudia

Dodaj komentarz