Partia „postkomunistyczna”

Często spotyka się wyrażenie „partia postkomunistyczna” jako określenie SLD. Członkowie tej partii są nazywani „postkomunistami”. Tak mówią przede wszystkim politycy z ugrupowań radykalnej prawicy, aby zdyskredytować i obrazić członków SLD i ich wyborców. Tymczasem jest to partia legalna i nie ma nic wspólnego z komunizmem, który w Polsce jest zakazany. We wszystkich partiach są byli członkowie PZPR, tak, że należałoby wszystkie ugrupowania nazywać postkomunistycznymi.

Helena

Wpis “Partia „postkomunistyczna”” skomentowano 2 razy

 1. Caton pisze:

  Komunizm jest w Polsce legalny, zależy czy odwołujesz się do Marksa czy do Lenina. Martwi mnie to że stosuje się tych panów zamiennie, ponieważ robi się wielką krzywdę temu pierwszemu.
  Mnie drażni robienie z każdego sympatyka lewicy, bolszewika. Tak jakby socjalizm czy komunizm wiązał się wyłącznie z Rosją Radziecką.
  PS.
  Fajny Blog :o)

 2. sufi z sufitu pisze:

  komunizm jest formą zbrodniczego totalitaryzmu i wg. art 13 konstytucji w Polsce nie moga działać partie komunistyczne. Działają. Ludzie noszą koszulki z sierpem i młotem co można porównać tylko z noszeniem swastyki na koszulce. Dość hipokryzji. SLD nie jest oczywiście partią komunistyczną – jest partią postkomunistyczną czyli bezpośrednim spodkobiercą PZPR. Etykietkami typu: goszyzm, carteryzm, eurokomunizm, castryzm, alterglobalizm próbuje się usprawiedliwiać i przeciąć związek z niemoralnymi i przestępczymi pogladami. A to jest tylko zabieg techniczny gdyż wszytko pozostaje bez zmian, poglady goszysty czy alterglobalisty są identyczne.

Dodaj komentarz